Yardımcı Araçlar

Uzaktan Eğitim Platformunu kullanmanız sırasında size yardımcı olacak uygulama araçları aşağıda verilmiştir.

 

Öğretim Elemanlarımız tarafından hazırlanan içerik videoları kullanılan tekniklere göre bazen boyutları aşırı büyük olmaktadır. Büyük video dosyalarının boyutlarını küçültmek için gerekli olan yardımcı araça ulaşmak için bu linke tıklayabilir. Kullanımına ait video aşağıda seyredebilirsiniz.


Open Broadcaster Software, Qt ile oluşturulan ve OBS Projesi tarafından sürdürülen ücretsiz ve açık kaynaklı bir platformlar arası akış ve kayıt programıdır. Microsoft Windows, macOS ve Linux dağıtımları için OBS sürümleri mevcuttur. OBS Projesini indirmek için tıklayınız.

Kullanımına yönelik eğitim videosu aşağıdadır.


Uzaktan Eğitim Sistemizle uyumlu olarak kulanabileceğiniz akıllı tahta uygulamalarından bazıları şunlardır;

OpenBoard : OpenBoard, herhangi bir projektör ve işaretleme cihazıyla uyumlu ücretsiz ve açık kaynaklı bir interaktif beyaz tahta yazılımıdır. Bilgisayarınızda kullanabilirsiniz. İndirmek için tıklayınız.

Microsoft Whiteboard: Microsoft Whiteboard ile kalem, dokunma ve klavye için tasarlanmış arabirimiyle sınırsız bir tuval üzerinde, çalışmanızı profesyonel görünümlü grafiklere ve şekillere dönüştürebilirsiniz. İndirmek için tıklayınız.

Jitsi, web platformu, Windows, Linux, Mac OS X ve Android için ücretsiz ve açık kaynaklı çok platformlu ses (VoIP), video konferans ve anlık mesajlaşma uygulamalarının bir koleksiyonudur.

İncelemek için tıklayınız.


Bu sayfa Online Ders Platformu tarafından en son 07.07.2023 17:37:39 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM