Öğretim Elemanıyım

Sayın Öğretim Elemanı;

Dünyada ve ülkemizde yaşanan Coronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle olağanüstü şartların yaşandığı bugünlerde Üniversitemizde eğitim öğretim faaliyetlerinin sorunsuz bir şekilde yürütülmesi, sizlerin eğitim-öğretim ihtiyaçlarının eksiksiz karşılanması ve bu süreçte ortaya çıkabilecek sorunların asgariye indirilmesi için tüm imkânlarımızla yoğun çabalar sarf etmekteyiz. Bununla birlikte, yaşadığımız bu zor süreçte, siz değerli öğretim elemanımızın da anlayış, hoşgörü, destek ve fedakârlığını beklemekteyiz.

2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar ve Yaz Dönemi ile sınırlı olmak kaydıyla örgün eğitim yerine ikame edilmek üzere önlisans, lisans ve lisansüstü programlarımızda “tamamen teorik” dersler ile “uygulamalı derslerin teorik kısımları”nın uzaktan öğretim yöntemiyle sürdürülmesine karar verilmiştir.

Bu kapsamda üniversitemizde bir Uzaktan Eğitim Sistemi kurulmuştur. Bu sistem hem senkron hem de asenkron eğitim modeli ile kurulmuştur. Uzaktan Eğitim Sistemi’ne, bazı soru ve cevaplarını da bulabileceğiniz, bu (online.marmara.edu.tr) bilgilendirme sayfası üzerinden erişebilirsiniz. Uzaktan Eğitim Sisteminde bir desteğe ihtiyacınız olursa, soru ya da sorununuzu, yine bu sayfa üzerinde yer alan DESTEK butonu üzerinden iletebilirsiniz.

Marmara Üniversitesi Rektörlüğü


Öğretim Elemanlarımızın Dikkatine

Uzaktan Eğitim Sistemi(UES)'ne girmek için gerekli olan kullanıcı adı ve şifre bilgileri tarafınıza SMS / eposta sistemi aracılığıyla iletilmiştir. Bu bilgilerinizi kullanarak ve buraya tıklayarak giriş yapabilirsiniz.

pdf-logo.png (8 KB)Öğretim elemanlarımızın Uzaktan Eğitim Sistemini nasıl kullanacağına dair hazılanmış olan dökümana erişmek için lütfen TIKLAYINIZ.


pdf-logo.png (8 KB)Öğretim elemanlarımızın Uzaktan Eğitim Sisteminde çevrim içi sınavı nasıl yapacağına dair hazırlanmış olan dökümana erişmek için lütfen TIKLAYINIZ.

 

pdf-logo.png (8 KB)Öğretim elemanlarımızın Uzaktan Eğitim Sisteminde Sınav-Dosya yüklemeli (ödev) aktivitesini nasıl ekleyeceğine dair hazılanmış olan dökümana erişmek için lütfen TIKLAYINIZ.

MAC kullanıcıları Sanal Sınıf(Canlı Ders)'te ekran paylaşımını özelliğini kullanmak için sistemlerindeki ekran paylaşım özelliğini açmalıdırlar. Bu özelliği açmak için izlenecek adıları görebileceğiniz PDF dokümanına ulaşmak için TIKLAYINIZ.


Bu sayfa Online Ders Platformu tarafından en son 01.09.2020 14:33:59 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM