Öğretim Elemanıyım

Sayın Öğretim Elemanı;

Dünyada ve ülkemizde yaşanan Coronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle olağanüstü şartların yaşandığı bugünlerde Üniversitemizde eğitim öğretim faaliyetlerinin sorunsuz bir şekilde yürütülmesi, sizlerin eğitim-öğretim ihtiyaçlarının eksiksiz karşılanması ve bu süreçte ortaya çıkabilecek sorunların asgariye indirilmesi için tüm imkânlarımızla yoğun çabalar sarf etmekteyiz. Bununla birlikte, yaşadığımız bu zor süreçte, siz değerli öğretim elemanımızın da anlayış, hoşgörü, destek ve fedakârlığını beklemekteyiz.

2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Dönemi ile sınırlı olmak kaydıyla örgün eğitim yerine ikame edilmek üzere önlisans, lisans ve lisansüstü programlarımızda “tamamen teorik” dersler ile “uygulamalı derslerin teorik kısımları”nın uzaktan öğretim yöntemiyle sürdürülmesine karar verilmiştir.

Bu kapsamda üniversitemizde bir Uzaktan Eğitim Sistemi kurulmuştur. Bu sistem hem senkron hem de asenkron eğitim modeli ile kurulmuştur. Uzaktan Eğitim Sistemi’ne, bazı soru ve cevaplarını da bulabileceğiniz, bu (https://online.marmara.edu.tr) bilgilendirme sayfası üzerinden erişebilirsiniz. Bir desteğe ihtiyacınız olursa, soru ya da sorununuzu, yine bu sayfa üzerinde yer alan DESTEK linki üzerinden iletebilirsiniz.

Marmara Üniversitesi Rektörlüğü


Öğretim Elemanı Online Eğitim Rehberi Videosu


Ders Öğretim Elemanlarımızın Dikkatine

Eğitim sistemine girmek için gerekli olan kullanıcı adı ve şifre bilgileri tarafınıza SMS / eposta sistemi aracılığıyla iletilmiştir Bu bilgilerinizi kullanarak ve buraya tıklayarak giriş yapabilirsiniz.

Öğretim elemanlarımızın Uzaktan Eğitim Platformunu nasıl kullanacağına dair hazılanmış olan dökümana erişmek için lütfen tıklayınız.

Üniversitemiz Uzaktan Eğitim Sisteminin kullanımına ait video hazırlanmış olup aşağıda verilmiştir. Bu sayfa Online Ders Platformu tarafından en son 02.04.2020 18:46:40 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM