Öğrenciyim

Sevgili Öğrencilerimiz;

Dünyada ve ülkemizde yaşanan Coronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle olağanüstü şartların yaşandığı bugünlerde Üniversitemizde eğitim öğretim faaliyetlerinin sorunsuz bir şekilde yürütülmesi, sizlerin eğitim-öğretim ihtiyaçlarının eksiksiz karşılanması ve bu süreçte ortaya çıkabilecek sorunların asgariye indirilmesi için tüm imkânlarımızla yoğun çabalar sarf etmekteyiz. Bununla birlikte, yaşadığımız bu zor süreçte, siz değerli öğrencilerimizin de anlayış, hoşgörü, destek ve fedakârlığını beklemekteyiz.

2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Dönemi ile sınırlı olmak kaydıyla örgün eğitim yerine ikame edilmek üzere önlisans, lisans ve lisansüstü programlarımızda “tamamen teorik” dersler ile “uygulamalı derslerin teorik kısımları”nın uzaktan öğretim yöntemiyle sürdürülmesine karar verilmiştir.

Bu kapsamda üniversitemizde bir Uzaktan Eğitim Sistemi kurulmuştur. Bu sistem hem senkron hem de asenkron eğitim modeli ile kurulmuştur. Uzaktan Eğitim Sistemi’ne, bazı soru ve cevaplarını da bulabileceğiniz, https://online.marmara.edu.tr adresindeki bilgilendirme sayfası üzerinden erişebilirsiniz. Bir desteğe ihtiyacınız olursa, soru ya da sorununuzu, yine bu sayfa üzerinde yer alan DESTEK linki üzerinden iletebilirsiniz.

Öte yandan bu sıkıntılı süreçte hem kendinizin hem de toplumun sağlığını korumak ve virüsün daha fazla yayılmasını önlemek amacıyla tavsiye edilen temizlik, hijyen ve korunma kurallarına uymaya ve zorunlu olmadıkça evden çıkmamaya özen göstermenizi önemle rica ediyoruz.

EVDE KALIN, SAĞLICAKLA KALIN.

Marmara Üniversitesi RektörlüğüÖğrenciler için Online Eğitim Rehberi Videosu

Aşağıda bazı sorulara ve bu soruların cevaplarını görebilirsiniz.

Sevgili Öğrencilerimiz,
Küresel Yeni Koronavirüs (COVID-19) salgını dolayısıyla Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) 19.03.2020 tarih ve E.22344 sayılı yazısı gereği, Üniversitemizde eğitim-öğretim faaliyetlerinin kesintisiz bir şekilde yürütülebilmesi için, sadece Pandemi Döneminde, 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Dönemi ile sınırlı olmak kaydıyla örgün eğitim yerine ikame edilmek üzere önlisans, lisans ve lisansüstü programlarımızda “tamamen teorik” dersler ile “uygulamalı derslerin teorik kısımları”nın uzaktan öğretim yöntemiyle sürdürülmesine karar verilmiştir. 

Uzaktan Eğitim Sistemine giriş yapmak için bu linke tıklamanız yeterli olacaktır.

Gelecek olan web sayfısında yer alan kullanıcı adı kısmına BYS sistemindeki kullanıcı adınızı ve parolanızı girmeniz sisteme girmek için gerekli olacaktır.

Uzaktan Eğitim Sistemini kullanabilmeniz için şahsınıza özel yetki tanımlaması yapılmıştır.

Derslerinize erişmek için sisteme giriş için kullanıcı adınız BYS sisteminde kullandığınız kullanıcı adınız parolanız ise BYS de kulandığınız parolanızdır.

 

Siz değerli öğrencilerimiz için Uzaktan Eğitim Platformunu nasıl kullanacağına dair hazılanmış olan dökümana erişmek için lütfen tıklayınız.

Üniversitemiz, şimdilik, 25 kişi ve altı dersler için bu sistem üzerinden canlı(online) ders verilmemesi kararını vermiş olup 25 ve 25 öğrenciden daha az öğrencisi olan dersler için ders öğretim elemanlarının öğrencileriyle iletişime geçerek dersin canlı verilebilmesi için yöntemi, ders günü ve saatini belirlemelerine karar verillmiştir.

Bu hususla lütfen dersinizin sorumlu öğretim elemanıyla temasa geçiniz.

Üniversitemiz Uzaktan Eğitim Sisteminin kullanımına ait video hazırlanmış olup aşağıda verilmiştir. 


Eğer sisteme giriş şifrenizi unuttu iseniz şifrenizi yeniden almak için lütfen bu linke tıklayınız.

Marmara Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sistemi üzerinden, haftalık olarak ilan edilen derslere ait ders dokümanlarını takip edebilir, eğitim sisteminde yer alan canlı derslere girebilir, sistemle ilgili merak ettiklerinizi veya sorularınızı e-posta aracılığıyla sorabilir, duyurulardan eğitimle ilgili tarihlere ulaşabilirsiniz.

Dersin eğitmeni ile sanal sınıf üzerinden canlı ders alabilir, canlı sohbet veya e-posta üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Sistem ile sorun yaşamanız hazlinde üniversitemizin destek uygulaması üzerinden bu sorunu belirmeniz halinde en kısa sürede size destek verilecektir.

Bunun için ANA sayfa menülerinde yer alan DESTEK linkine tıklamanız ve formu doldurmanız yeterli olacaktır.

Uzaktan Eğitim Sisteminin Web arayüzü mobil uyumlu olmakla beraber Mobil Uygulaması bulunmaktadır.

Bu bağlantılardan Android ve IOS mobil uygulamasını indirebilirsiniz.

 

 

 

Bu konuda faydalı olabileceğini düşündüğümüz bir kaç link aşağıda verilmiştir.

Marmara Üniversitesi Veritabanlarına Uzaktan Erişim: https://kutuphane.marmara.edu.tr/veritabanlari/veritabanlarina-uzaktan-erisim

YÖK Dersleri projesi:

https://yokdersleri.yok.gov.tr/

Ulusal Tez Merkezi:

https://tez.yok.gov.tr/UlusalTezMerkezi/

İstanbul Üniversitesi Açık Ve Uzaktan Eğitim Fakültesi 2019-2020 Ders Kitapları:

http://auzefkitap.istanbul.edu.tr/

Dergi Park:

https://dergipark.org.tr/tr/

TÜBİTAK Popüler Bilim Dergileri e-arşiv:

https://services.tubitak.gov.tr/edergi/user/index.jsp


Bu sayfa Online Ders Platformu tarafından en son 02.04.2020 18:43:04 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM